Türkiye Senkronize Kayak Milli Takımı Aspen’de destan yazdı, bayrağımız göklerde dalgalandı

Türkiye Kayak Senkronize Kayak Milli Takımı ile uzun ve zorlu bir sürecin sonunda ülkemizi Aspen 2019’da başarıyla temsil ettik.

Aspen’de neler oldu?

Uzunca süren Amerika yolcuğunun ardından Aspen’e ulaştık.

Senkronize Kayak Dünya Şampiyonasında günün ikinci etabı Mogul & Bumb yarışından hemen sonra paralel kayak yarışı ile devam etti. Ülkemizi bu kategoride Olimpik ve Milli kayakçılarımızdan Doç. Dr. Fatih Kıyıcı, Arif Alaftargil, Atakan Alaftargil ve Tunç Taşdemir temsil etti.

Bayrak, Vatan, Millet tutkusu. Bizi BİZ yapan, Her zaman her yerde…

Türk Milli Takımı Dünya Senkronize Kayak Şampiyonasında paralel yarışlar sonucunda günü ikinci, toplamda ise üçüncü olarak büyük bir başarıya imza attı.

Ülkem adına, takımımız adına ve şahsım adına gurur dolu bir başarı Bireysel Yarışmada 3.’lük…

Aspen 2019 Dünya Senkronize Kayak Şampiyonası’nda Türk Milli takımımız birinci gün yapılan paralel slalom yarışlarında 2. ve 3., bombeli inişte ise 8. oldu. İkinci gün yapılan mecburi senkronize inişlerde 4. olmuş ve genel klasmanda ise 7. olarak yarışları tamamladı.

Genel klasmanda Amerika 1., Kanada 2. ve Arjantin 3. oldu.  17 yıl aradan sonra tekrar oluşturulan ve Türk bayrağımızı Aspen’de gururla dalgalandıran Milli Takımımız, dünya şampiyonasında elde ettiği bu başarıyla gelecek senelere ümit vermiştir. Milli Takımımızı emek ve başarılarından dolayı tebrik ediyoruz.